کلاهبرداری ۷میلیاردی در بازار مبل

سرهنگ خیر اله دولتخواه اظهار کرد:دهم آذر ماه پرونده‌ای مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان توسط بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد.

کلاهبرداری ۷میلیاردی در بازار مبل

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بیان داشت: شاکی با حضور در پایگاه پنجم اظهار کرد، اوایل مهرماه برای خرید مبلمان منزل به بازار مبل یافت آباد رفتم و دکور مغازه‌ای که قیمت مبل هایش نصف قیمت بازار بود توجه من را جلب کرد. برای خرید وارد مغازه شده و دیدم مبلمانی که قیمت آن در بازار ۵۰ میلیون تومان بود را به قیمت ۳۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته است و فروشنده که مردی جوان به نام ” مهرداد ” بود با لحنی زیبا کار خود را معرفی می‌کرد و گفت در صورت پرداخت دو سوم مبلغ خرید، مبلمان مورد نظر را ۳۰ روزه تحویل می‌دهد. من هم با اعتمادی که از برخورد خوب و فروشنده شیک پوش پیدا کردم مبلغ ۲۰ میلیون تومان را در فروشگاه کارت کشیدم و پس از گذشت ۳۰ روز وقتی برای تحویل گرفتن مبلمان تماس گرفتم دیدم کسی پاسخگو نیست و به صورت حضوری مراجعه کردم و دیدم مغازه خالی و بسته است که با پرس و جو از همسایه‌ها متوجه شدم وی برای مدت ۲ ماه مغازه را اجاره کرده و با شگرد پیش فروش مبلمان مبالغ قابل توجهی از شهروندان کلاهبرداری کرده و گریخته است.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی کارآگاهان تحقیقات میدانی و محلی را آغاز و مشخص شد که هویت “محمد” جعلی بوده و نام واقعی وی “مهرداد ” ۲۴ ساله است و در حال حاضر در بازار مبل کرج مغازه‌ای اجاره و به همین شیوه مشغول کلاهبرداری می‌باشد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به احتمال فرار متهم با هماهنگی‌های قضائی متهم در مغازه استیجاری اش در بازار مبل کرج دستگیر و به پایگاه پنجم منتقل شد.

سرهنگ دولتخواه گفت: متهم پس از حضور در پایگاه پنجم به بزه انتسابی اعتراف کرد و گفت: هیچ سابقه‌ای ندارم و چند ماهی بود که به این شیوه در نقاط مختلف از شهروندان کلاهبرداری می‌کردم و با وعده پیش فروش مبل با قیمت ارزان مشتریان را وسوسه کرده و پس از دریافت وجه متواری می‌شدم و برای اینکه شناسایی نشوم با استفاده از اوراق شناسایی یک کارتن خواب حساب باز کرده و مغازه اجاره می‌کردم.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه تا کنون ۴۰ شاکی در تهران شناسایی و به پایگاه مراجعه کرده اند تصریح کرد: ارزش ریالی کلاهبرداری صورت گرفته ۷ میلیارد ریال برآورد شده است و متهم با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران روانه زندان شد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
مشارکت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدیدترین مطالب