استرالیا جدیدترین شاکی از گوگل!

قانونگذاران بخش رقابت استرالیا مشغول ثبت شکایتی علیه گوگل هستند و این شرکت فناوری را متهم می کنندکه برای استفاده از اطلاعات شخصی کاربران ،آن ها را فریب داده تا بتواند از اطلاعات آنها برای تبلیغات استفاده کند.

در شکایت «کمیسیون رقابت و مصرف کننده» استرالیا(ACCC) از گوگل آمده این شرکت به طور واضح رضایت کاربران را دریافت نکرده و علاوه بر آن به طور مناسب درباره ترکیب اطلاعات شخصی در حساب های گوگل با فعالیت های کاربران در سایت هایی که به گوگل مرتبط نیستند، کاربران را بطور شفاف سازی شده مطلع نکرده است.

به عقیده این شرکت قانونگذاری، گوگل با استفاده از این روش نام افراد را با اطلاعات آنها مرتبط می کند و همچنین از روش های دیگر نیز برای شناسایی رفتار مشتریان در فضای اینترنت استفاده کند.

راد سیمز مدیر کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا در این باره می گوید: ما از گوگل شکایت کرده ایم زیرا معتقدیم این شرکت مشتریان استرالیایی را درباره شیوه استفاده از حجم وسیع اطلاعات شخصی شان ازجمله فعالیت های آنان در وب سایت هایی که به گوگل مرتبط نیستند، گمراه کرده است.

آموزشگاه کامپیوتر

این کمیسیون معتقد است گوگل روند استفاده از اطلاعات مشتریان را گسترش داده تا بتواند تبلیغات وسیع تری را انجام دهد .علاوه بر آن در مورد حریم شخصی خود نیز از جانب گوگل شفاف سازی صورت نپذیرفته است.

گوگل هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است. اماشکایتACCC در حالی مطرح شده که توجهات مقامات در سراسر جهان به حوزه امنیت اطلاعات شخصی جلب شده. از سوی دیگر قانونگذاران اروپایی نیز درباره شیوه استفاده از اطلاعات کاربران درگوگل دقیق تر تحقیق می کنند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
مشارکت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدیدترین مطالب