تفاوت نرم افزار premiere و after effect

تفاوت پریمیر و افترافکت چیست

با توجه به اینکه هم افترافکت و هم پریمیر هر دو محصول شرکت ادوبی هستند ،برای کاربران این سوال پیش میاید که در زمان انتاب کدام یک را برگزینند و کدام یک کارایی بیشتری برایشان دارد؟
این دو نرم افزار ، با توجه به تفاوت های بسیار کوچکی که با یکدیگر دارند ،میتوانند در مواردی بر دیگری ارجحیت داده شده و مورد استفاده قرار گیرند.در واقع میتوان گفت که نرم افزارهای گرافیکی مکمل یکدیگرند و در ادامه اما به بررسی مواردی میپردازیم که به شما کمک میکند تا یکی از این دو نرم افزار را متناسب با نیاز خودتان انتخاب نمایید.

پریمیر

نرم افزار پریمیر یک نرم افزار ویرایش کلیپ و انواع فیلم است که به منظور تدوین فیلم ها از آن استفاده می گردد.تدوین فیلم به مجموعه اموری گفته می شود که با دستکاری و چینش دوباره قسمت های مختلف فیلم ها  یک صحنه جدید با افکت های متنوع را بوجود آورد
پریمیر نسبت به افترافکت ،دارای تایم لاین جذابتری است و به همین دلیل اضافه نمودن صدا و سکانس بندی کلیپ و ویدئو و همچنین اضافه نمودن افکت ها بسیار جذاب تر از اعمال این موارد در افترافکت است.

کلاس آموزش افترافکت

در هنگامیکه نیاز به ویرایش فیلم به مدت طولانی دارید و نیاز دارید که افکت های متنوعی را به ویدئوی خود اضافه نمایید ،پریمیر مناسب است و اما زمانی که نیاز است تا افکت هایتان را بشکلی دقیق به ویدئوی خود اضافه نمایید بهتر است از نرم افزار افترافکت استفاده نمایید.خب بیایید تخصصی به این موضوع نگاه کنیم که تفاوت پریمیر و افترافکت چیست

افترافکت
نرم افزار after effect یک برنامه موشن گرافیک ،ترکیب بندی و جلوه های بصری است.این نرم افزار ابزاری است برای ساخت انیمشن های دو بعدی و سه بعدی و استفاده در ساخت جلوه های ویژه.
توسط نرم افزار افترافکت خواهید توانست در انواع تصاویر و متون ،موشن ایجاد نمایید در حالیکه این کار در ادوب پریمیر نیز قابل اجرا است اما در افترافکت بسیار آسان تر قابل اجراست.پس بهتر است در زمان ویرایش فیلم ها و کلیپ ها از افترافکت استفاده نمایید.

حال به بررسی موراد تفاوت این دو نرم افزار میپردازیم؛

آموزشگاه ساخت تیزر

تفاوت افترافکت و پریمیر از لحاظ صوت و تصویر

همانطور که میدانید در یک ویدئو فراهم نمودن فضای بصری بسیار حائز اهمیت است .در کنار آن هرگز نباید از حوزه صوت غافل شد.نرم افزار پریمیر در حوزه صوت و تصویر عملکردی قوی تر از افترافکت دارد و کنترل و مدیریت خروجی را بسیار بهتر پیش میبرد.این موضوع باعث نشود تصور نمایید که افترافکت بهتر از پریمیر است.

افترافکت از نظر ماسک کردن تصاویر توانسته گوی سبقت را از پریمیر برباید.زیرا خدماتی که افترافکت ارائه میدهد به هیچ عنوان قابل مقایسه با پریمیر نیست.بنابراین در مسیر ایجاد نمودن انواع جلوه های ویژه افترافکت بسیار قوی تر از پریمیر عمل میکند و این مهم میسر نیست جز توسط کامپوننت های افترافکت که کاربری بسیار آسانی نیز دارد.
از دیگر مزیت های نرم افزار افترافکت ،ردیاب دوربین سه بعدی است که به منظور حرکت دوربین ها در صحنه ها کاربر دارد.به همین دلیل میتوانید به راحتی به لایه های جدید دسترسی پیدا کنید و یک نوع همخوانی را بین لایه ها ایجاد نمایید.بدین منظور میتوانید تصاویر جدیدی را اضافه نموده و با دیگر تصاویر تلفیق نموده و به نتیجه دلخواهتان برسید.توجه داشته باشید که هیچ کدام از مواردی که ذکر شد را نمیتوانید در پریمیر پیدا نمایید.این موضوعات تنا بخش کوچکی از تفاوت های این دو نرم افزار است.

کلاس آموزش پریمیر

از نظر ویرایش نیز این دو نرم افزار را مقایسه مینماییم

از نظر ویرایش تصاویر و صحنه ها پریمیر محبوب ترین نرم افزاری است که مورد استفاده تدوین کاران قرار میگیرد و به منظور ویرایش پروژه های بزرگ این نرم افزار مورد استفاده قرار میگیرد.البته این بدان معنی نیست که افترافکت در ویرایش کاربرد ندارد زیرا به دلیل کاربری آسان تر آن ،همچنان کاربران خاص خود را دارد.

تفاوت افترافکت و پریمیر در جلوه ها

از نظر تنظیم و اعمال جلوه ها باید گفت که افترافکت غوغا به پا کرده!زیرا توسط افتر افکت خواهید توانست در چشم به هم زدنی شفافیت را در تصاویر ملاحظه نمایید.علاوه بر این انتقال سایه ها بسیار زیبا و آسان صورت میپذیرد.افترافکت برای ایجاد جلوه های تصویری بر روی صحنه ها با سرعت بسیار بالا بکار برده میشود و به کمک آن میتوانید به راحتی انواع ویرایش های غیر خطی را بر روی پروژه اعمال نمایید.

تفاوت افترافکت و پریمیر از لحاظ تایم لاین

یکی از مهمترین جنبه های تفاوت افترافکت و پریمیر تفاوت آن ها در تایم لاین نرم افزارهای افترافکت و پریمیر است.
برای تایم لاین در افترافکت محیط های مختلفی وجود دارد .اما در پریمیر بخش مدیریت و دستکاری بسیاری حرفه ای تر از افترافکت است.در پریمیر میتوانید ویدئو را عقب و جلو بکشید.
در صورتیکه پروژه شما پیچیده باشد ،بهتر است پریمیر را به عنوان برنامه تدوین خود انتخاب نمایید.زیرا در این محیط امکانات بسیار بیشتری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

نکته : اینکه شما کدامیک از این نرم افزار ها را انتخب میکنید به شما بستگی دارد.بدین معنی که در پریمیر امکانات بسیار بیشتر و به تبع آن پیچیده تر اما در افترافکت امکانات کمتر ولی بسیار ساده تر با کاربری آسانتری در اختیار دارید.

آموزش انیمیشن سازی